Çimento Sanayi

Aşınma plakaları 1994 yılında şirketimiz tarafından Türkiye’de ilk defa satışa sunulmasından bu yana çimento sanayisinde yoğun olarak kullanılmaya başlamıştır. PANZERCROM®  sert kaynak dolgulu aşınma plakaları makine ve ekipmanlarda standart olarak kullanılan karbon çeliklerine göre 10 – 20 kat veya sertleştirilmiş çeliklere göre 3 – 6 kat arasında daha fazla aşınma direnci sağlamaktadır.

Bakım ve duruş maliyetlerinin yüksek olduğu çimento sanayisinde kullanım oranı gittikçe artmakta ve son kullanıcılar yüksek aşınma ömrüne sahip makina ve ekipman parçaları ile yüksek verimli üretim yapabilmektedir.

PANZERCROM® sert kaynak dolgulu aşınma plakaları standart ölçülerde imal edildiği gibi teknik resimler doğrultusunda montaja hazır bitmiş imalatlar olarak da sevk edilmektedir.

Şirketimiz, PANZERCROM® markası ile tamir ve bakım servisi de sunmaktadır. Aşınmaya maruz kalmış konkasör rotoru, konik kırıcı, çeneli kırıcı, dik değirmen vals ve tabla kaynak dolgusu hizmetilerini uzman teknik kadrosu ile tam otomatik CNC ve PLC kontrollü kaynak makinaları ile müşterilerine çözümler üretmektedir.

PANZERCROM® bir Türk markası olarak çimento sanayisine kırıcı, öğütücü, soğutma ünitesi imal eden Avrupalı OEM firmaların orijinal parça tedarikçisi olmasının gururunu taşımaktadır. Üretmiş olduğumuz sert kaynak dolgulu ürünlerimiz hem iç hem dış pazarda bir çok çimento üreticisi tarafından kullanılmaktadır.

Dinamik ve Statik Seperatörler

seperator panzercrom aşınma plakası

 Dinamik ve Statik Seperatör İmalatları

Seperatör Kanatları

Seperatör Geri Dönüş Konileri

Seperatör Gövde Astarları

SEP CONE1

Polysius Değirmen Discharge Ring

Austragsring-RM-5126-Polysius-Grinding-Mill-Discharge-Ring-8.-tumbnail

Valsli Dik Değirmen Polysius Discharge Ring Aşınma Plakaları İmalatı

Dik Değirmen Hava Klavuzları

AnasayfaFotos (5) Valsli Dik Değirmenlerde bulunan hava klavuzlarının (nozzle ring – louvre ring) tasarım ve imalatlarını yapmaktadır. Yoğun erozif aşınma problemlerinin yaşandığı hava klavuz konileri için geliştirilen PANZERCROM® 600 ile değiştirilmesi güç olan bu parçaların ömrünü benzer uygulamalara göre uzatmayı başarmıştır.

Vals - Vals Tablası - Press Roller Kaynak Dolguları

Dik Değirmen Tabla Kaynak Dolgusu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dik Değirmen Tabla Kaynak Dolgusu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dik Değirmen Vals Kaynak Dolgusu

Panzercrom Dİk Değirmen Kaynak Dolgusu Daha fazla bilgi ve uygulama görseli için ‘ Tamir ve Bakım Servisi’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Siklonlar Uygulamaları

siklon   Özel alaşımlı, homojen ve yüksek primer – sekonder karbür içeriği ile imal edilen ‘Z’ – ‘Dalgalı’ yüzey formu ile PANZERCROM® sert kaynak dolgulu aşınma plakaları siklon – siklonet uygulamalarında benzerelerine göre çok yüksek aşınma dayanımı sağlamaktadır.

Dik Değirmen Hücre Tekeri İmalatları

Hücre Tekeri Panzercrom Aşınma Plakası 2 Uygulama hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Hammadde ve Kömür Sevk Hatları

hardpipe (4) Şirketimiz teknik ekibinin geliştirdiği ve Türkiye’de ilk kez imal edilen PANZERCROM® HARDPIPE iç ve dış yüzeyi sert kaynak dolgulu iç çapı 90mm’den başlayan çelik çekme borular hammadde ve kömür sevk hatlarında kullanılmaktadır. Çimento sanayisinde atık tesislerinin sevk borularında, Pfister sevk borularında , seperator taşıma borularında kullanılmaktadır.

Fan Gövde ve Kanatları

panzercrom aşınma plakası fan kanadı   PANZERCROM® sert kaynak dolgulu aşınma plakaları fan kanat ve gövdelerinde kullanılmaktadır. Özel olarak geliştirilen ADD-IN üretim prosesi sayesinde ince kanatlarda dahi bükümlü da olarak kullanılabilen ürünlerimiz çatlak garantilidir. Fan kanatları kaynak ağızları açılmış, bükümlü ve alın sert kaynak dolguları yapılmış olarak sevk edilir. Fan kanatlarının birleştirme kaynaklarında Weldstar Durmangan, koruyucu sert kaynak dolgularında Weldstar CRW 68 sert dolgu elektrodu önerilmektedir. Kaynak dolgusu S235, S355, S690QL, AISI 304,309,310 taban malzemelerinin üzerine uygulanabilmektedir.

Şut ve Bunker Uygulamaları

şut ve bunker aşınma plakası panzercrom PANZERCROM® sert kaynak dolgulu aşınma plakaları yüksek darbe ve aşınma yada düşük darbe ve yüksek mineral aşındırma problemlerinin yaşandığı şut ve bunker uygulamalarında serleştirilmiş çeliklere göre mükemmel dayanım ömrü sağlamaktadır. Şirketimiz konvansiyonel yöntemler yeni kullanım alanına uygun farklı alaşımlı aşınma plakaları ve merdiven tipi yada çift katmanlı aşınma plakaları ile projeler üreterek müşterilerine özel çözümler sunmaktadır.