Panzercrom® Özlü Kaynak Telleri

Darbeye Dayanıklı Sert Dolgu Kaynak Telleri

Panzercrom® 5100 OA

Sınıflandırma
Gaz Korumasız Sürekli Özlü Kaynak Teli
EN 14700 T Fe1
Sertlik
340 – 360 HB

Uygulama Alanları

Mangan, Krom, Molibden alaşımlı kaynak metali, darbe ve metal-metal sürtünmesine son derece dayanıklıdır. İş makinaları yürüyüş makaraları, vinç bandaj makaraları, büyük dişli ve şaftların dolgusu, konkasör rotorları tampon dolgusu, imalat çelikleri ve iş makinası kovalarının kaynağı, tank ve zırh çeliklerinin birleştirme ve dolgusu, konkasör çekiçleri ve kırıcılarının sert dolgu öncesi tampon kaynağında kullanılır. Ana malzeme ile az karışımından dolayı yüksek dolgu hızına sahiptir. Üst üste çok paso dolguya musaittir. 

Panzercrom® 5200 OA

Sınıflandırma
Gaz Korumasız Sürekli Özlü Kaynak Teli
EN 14700 T Fe 3
Sertlik
55 – 57 HRc

Uygulama Alanları

Krom, Molibden, Vanadyum alaşımlı kaynak metali verir. Yüksek darbe, orta şiddette abrazyon ve basınç altında çalışan parçalara uygulanması tavsiye edilir. 12mm kalınlığa kadar üç yada dört pasoda uygulanabilir. 10mm dolgu kalınlığına kadar kaynak metalinde çatlak oluşmaz. Uygulama öncesinde, tampon kaynak dolgusu olarak Panzercrom 5100 OA veye Panzercrom 4300 OA özlü kaynak tellerinin kullanılması tavsiye edilir.

Çimento roller press sert dolgu kaynakları, konkasör rotor disk ve çekiçleri, öğütücü çeneler, konik kırıcılarda kullanılabilir.

Panzercrom® 5300 OA

Sınıflandırma
Gaz Korumasız Sürekli Özlü Kaynak Teli
EN 14700 T Fe 8
Sertlik
56 – 58 HRc
Uygulamala Alanları 
Panzercrom® 5300 OA, C-Cr-Mo alaşımlı, martenzit matris içine yayılmış ultra sertlikte ince titanyum taneleri içermekte olup bu yapısıyla yüksek mineral aşındırması ile birlikte darbe ve/veya basınç altında çalışan parçalara uygulandığında mükemmel sonuçlar vermektedir.
Yüksek kaynak metali yığma hızına sahip olacak şekilde tasarlanmış olan ve herhangi bir gaz koruması da gerektirmeyen Panzercrom® 5300 OA özlü kaynak teli sahada büyük ve ağır makine komponentlerine hızlı kaynak dolgusu yapma imkanı verir.
Panzercrom® 5300 OA kaynak teli manuel, yarı otomatik yada tam otomatik kaynak dolgusu prosedürlerine uygundur.
Çimento endüstrisinde roller press tamir ve koruyucu sert dolgu kaynaklarında, klinker kırıcı ve çekiçlerinde, paletli kırıcı paletlerinde, iş makinası kova ve tırnaklarında, çeneli kırıcılarda, konik kırıcı iç ve dış yüzeylerinde, dragline zincir baklalarında, çamur pompalarında, konkasör beşik/ızgaralarında vb. kullanılır.

 

 

 

Panzercrom® 5400 OA

Sınıflandırma
Gaz Korumasız Sürekli Özlü Kaynak Teli
EN 14700 DIN T Fe 3
Sertlik

54 – 60 HRc

Uygulamala Alanları 

Yeni geliştirilmiş olan Panzercrom® 5300 OA sürekli özlü kaynak teli çok yuğun darbe ve aşınmaya maruz kalan komponentlerde mükemmel aşınma direnci sağlamaktadır. Alaşımına vanadyum ve tungsten ilave edilen bu yeni ürün 550 derece sıcaklıklara kadar servis sağlayabilmektedir. Kaynak metali aynı zamanda ısıl işlem ile sertleştirmeye müsaittir.

Panzercrom® 5500 MG

Sınıflandırma
Gaz Korumalı Gazaltı Kaynak Teli
EN 14700 T Fe 8
Sertlik
58 – 60 HRc
Yumuşatma Tavı (800 derece) 250 HB
Sertleştirme (1000derece) 62 HRc

Uygulamala Alanları 
Konkasör disk ve çekiçleri, konkasör örsleri, seramik kesme kalıp ve bıçakaları vb.