Demir & Çelik Sanayi

Aşınma plakaları 1994 yılında şirketimiz tarafından Türkiye’de ilk defa satışa sunulmasından bu yana çimento sanayisinde yoğun olarak kullanılmaya başlamıştır. PANZERCROM®  sert kaynak dolgulu aşınma plakaları makine ve ekipmanlarda standart olarak kullanılan karbon çeliklerine göre 10 – 20 kat veya sertleştirilmiş çeliklere göre 3 – 6 kat arasında daha fazla aşınma direnci sağlamaktadır.

PANZERCROM®  konvansiyonel yöntemlerle üretilen standart düşük karbür içerikli ürünler yerine, uygulama alanlarına göre özel olarak geliştirilen yoğun aşınma ve yüksek sıcaklığa maruz kalan makina parçaları için özel çözümler sunmaktadır.

Sinter Fabrikası

Feeder Roll

panzercrom aşınma plakası sinter demir çelik feeder roll hardfacing

Feeder Table

feeder-table-panzercrom-wear-plate-150x150

Sinter Crusher

sinter crusher sinter kırıcı ereğli isdemir panzercrom hardface complex carbide

Grizzly Bars

grizzly-bars-panzercrom-wear-plate-hardface-armour-plate-

Screening

screen-steel-industry-panzercrom-wear-plate sinter

Dik Değirmen Hava Klavuzları
AnasayfaFotos (5) Valsli Dik Değirmenlerde bulunan hava klavuzlarının (nozzle ring – louvre ring) tasarım ve imalatlarını yapmaktadır. Yoğun erozif aşınma problemlerinin yaşandığı hava klavuz konileri için geliştirilen PANZERCROM® 600 ile değiştirilmesi güç olan bu parçaların ömrünü benzer uygulamalara göre uzatmayı başarmıştır.
Şut ve Bunker Uygulamaları
  şut ve bunker aşınma plakası panzercrom PANZERCROM® sert kaynak dolgulu aşınma plakaları yüksek darbe ve aşınma yada düşük darbe ve yüksek mineral aşındırma problemlerinin yaşandığı şut ve bunker uygulamalarında serleştirilmiş çeliklere göre mükemmel dayanım ömrü sağlamaktadır. Şirketimiz konvansiyonel yöntemler yeni kullanım alanına uygun farklı alaşımlı aşınma plakaları ve merdiven tipi yada çift katmanlı aşınma plakaları ile projeler üreterek müşterilerine özel çözümler sunmaktadır.
Kok Fabrikası

Kok Kömürü Kırıcısı

kok kömürü kırıcısı sert dolgu panzercrom aşınma plakası

Kok Kömürü Elekleri

kok kömürü elekleri panzercrom sert dolgu aşınma plakası

demir_celik-18

Hammadde ve Kömür Sevk Hatları
hardpipe (4) Şirketimiz teknik ekibinin geliştirdiği ve Türkiye’de ilk kez imal edilen PANZERCROM® HARDPIPE iç ve dış yüzeyi sert kaynak dolgulu iç çapı 90mm’den başlayan çelik çekme borular hammadde ve kömür sevk hatlarında kullanılmaktadır. Çimento sanayisinde atık tesislerinin sevk borularında, Pfister sevk borularında , seperator taşıma borularında kullanılmaktadır.
Fan Gövde ve Kanatları
panzercrom aşınma plakası fan kanadı   PANZERCROM® sert kaynak dolgulu aşınma plakaları fan kanat ve gövdelerinde kullanılmaktadır. Özel olarak geliştirilen ADD-IN üretim prosesi sayesinde ince kanatlarda dahi bükümlü da olarak kullanılabilen ürünlerimiz çatlak garantilidir. Fan kanatları kaynak ağızları açılmış, bükümlü ve alın sert kaynak dolguları yapılmış olarak sevk edilir. Fan kanatlarının birleştirme kaynaklarında Weldstar Durmangan, koruyucu sert kaynak dolgularında Weldstar CRW 68 sert dolgu elektrodu önerilmektedir. Kaynak dolgusu S235, S355, S690QL, AISI 304,309,310 taban malzemelerinin üzerine uygulanabilmektedir.